Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv. Další informace
x

Proběhlé akce

ROBE na vrcholcích Jeseníků

11.05.2019
ROBE na vrcholcích Jeseníků

Dlouhé stráně jsou nejvýkonnější vodní elektrárnou na území České republiky, která se nachází na vrcholu a úpatí stejnojmenné hory v Jeseníkách, konkrétně na území obce Loučná nad Desnou. Zaměstnanci mají možnost navštívit tuto unikátní technickou stavbu v rámci organizovaného autobusového zájezdu, který se bude konat 11.5. Aby se program bez problémů stíhal, je odjezd z areálu Robe naplánován na 5:30.

Přečerpávací vodní elektrárna, jejíž stavba byla zahájena v roce 1978 se pyšní hned několika nej. Kromě toho, že disponuje vůbec největší reverzní vodní turbínou v Evropě, má elektrárna také největší spád v České republice, a to více jak 510 metrů.

Další zajímavostí je, že je elektrárna ovládána na dálku z Prahy. Do plného provozu elektrárna naběhne během minuty a třičtvrtě. Strojovna elektrárny rozdělená do osmi pater patří se svou výškou 50 metrů k největším podzemním prostorům v Evropě. Tímto však nejsou zajímavosti týkající se této stavby zdaleka vyčerpány. V rámci výkladu během prohlídky elektrárny se jich účastníci tohoto výletu dozví mnohem více.

 

Po skončení této informacemi nabité exkurze proběhne oběd v Loučné nad Desnou. Po krátkém odpočinku a občerstvení dojde na další část výletu a tou je návštěva jeskyně Na Pomezí v obci Lipová-lázně.

 

Systém krasových jeskyní s krápníkovou výzdobou byl postupně odkrýván od 30. let minulého století. První části systému byly objeveny díky těžbě mramoru v nedalekém Havránkově lomu. Bohatá výzdoba jeskyní a dómů vznikala postupným rozpouštěním mramoru.

Celkově měří chodby uvnitř komplexu zhruba 1700 metrů, z toho návštěvnická trasa měří 390 metrů. Její prohlídka trvá 45 minut. Teplota vzduchu se pohybuje mezi 5-9 °C, a proto je nutné vzít s sebou teplejší svršek.

 

Předpokládaný konec této exkurze je plánován na 14:30. Po dni plném zážitků pak budou účastníci dopraveni pohodlným autobusem zpět k areálu firmy Robe ve Valašském Meziříčí. Cena tohoto zájezdu je opravdu symbolická, a činí 150,-, účast je nutné hlásit na personálním oddělení.

 

4. ročník Robe plesu

19.01.2019
4. ročník Robe plesu

 

V sobotu 19. ledna se konal další ročník společenského plesu Robe. Akce se konala v krásných prostorách Horského hotelu Soláň a těšila se hojné účasti z řad zaměstnanců, jejich partnerů a dalších rodinných příslušníků.

Zaměstnanci měli na výběr ze dvou typů vstupenek. První možností bylo zakoupení vstupenky na ples zahrnující ubytování, oběd i vstup do wellness, druhý typ vstupenek umožňoval vstup na ples. Vstupenky bylo možné zakoupit na personálním oddělení.

Někteří ubytovaní dali přednost odpočinku ve wellness, jiní zase zvolili hřebenovou procházku zasněženou krajinou v okolí vrcholu Soláně.

Po odpoledním odpočinku se účastníci postupně scházeli v prostorách recepce, baru a malého salonku. Po otevření dveří kongresového sálu proběhl přípitek s manželi Valchářovými, poté všichni zasedli ke slavnostně prostřené tabuli.

Po krátkém proslovu pana Valcháře začala hrát kapela a návštěvníci se mohli pomalu začít odebírat k připravenému občerstvení. To bylo zajištěno formou bohatého rautu. Na své si přišli jak milovníci masa či mořských plodů, tak i vegetariáni. Nabídka pokrmů byla opravdu pestrá, stejně tak i výběr vín, jejichž konzumace, společně s pivem, byla taktéž zahrnuta v ceně vstupenky.

K dispozici zde byl také foto koutek s nejrůznějšími doplňky k focení. Zde bylo možné nechat si udělat fotografii a nechat si ji také rovnou vytisknout. Mimo kapelu v hlavním sále, zde hrála také cimbálová muzika. Ta byla ke slyšení v kavárně a celkově tak dotvářela komornější atmosféru tohoto prostoru.

Jak se taneční parket s přibývajícími hodinami plnil tanečníky, do prodeje šly také lístky do tomboly. Hlavní cenou tomboly byl kvalitní dataprojektor, mezi další ceny patřily poukazy na wellness pobyt na Horském hotelu Soláň, skipasy, dárkové balíčky a spoustu dalších cen.

Po vyhlášení vítězů tomboly se čtvrtý ročník Robe plesu pomalu chýlil ke konci. V pohodové atmosféře prožitý večer se stal minulostí a my doufáme, že se všichni zúčastnění dobře bavili.

Péče o zdraví našich zaměstnanců

V areálu společnosti se nachází Fitcentrum Rfitness

Rfitness centrum Valašské Meziříčí se rozprostírá na ploše více jak 600 m2. Prostorná posilovna splňuje vše, co má současné moderní fitness mít. Základem je špičkově vybavená, velkoryse dimenzovaná kardiozóna, vzdušný, dobře odvětraný prosvětlený prostor a místo pro trénink s vlastní váhou těla.

placeholder

R-fitness centrum Valašské Meziříčí Vám nabízí komplexní služby a moderní přístup ve fitness vedoucí ke zlepšení Vašeho životního stylu, a to 7 dní v týdnu, na ulici Palackého vedle areálu fy. Robe.

placeholder